Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Fotogalerie > Archiv - Fotogalerie 2011 - 2014 > Foto z kulturních akcí > Sportovní den se Sigmou Olomouc

Sportovní den se Sigmou Olomouc

Obecní úřad Záříčí a SK Haná Záříčí uspořádaly v sobotu 28.6.2008 na hřišti v Záříčí sportovně-zábavný den pro děti i dospělé. Už ráno v 9,00 hodin začaly soutěžit děti v různých sportovních disciplínách, střílely na fotbalovou branku, střílely hokejkou, trefovaly basketbalový koš nebo vytyčené cíle tenisákem či granátem, skákaly v pytli, běhaly. Za svou snahu pak byly po zásluze odměněny.
Ve 12,30 hodin ukázali všem divákům své umění malí hasiči z místního SDH. Nejdříve nastoupily mladší žáci, ve své disciplíně už zkušení a ostřílení borci a bez sebemenších problémů všem předvedli, jak je to jednoduché, když se něco skutečně ovládá. O to větší překvapení pak způsobily děti z přípravky, tedy z mateřské školy, které svůj útok provedly také naprosto přesně a precizně, za což získaly obrovský aplaus diváků.
Po našich malých hasičích nastoupili na pokropený trávník pejsci z Kynologického spolku z Vlkoše se svými pány a nezůstali vůbec nic dlužni své výborné pověsti. Předváděli neskutečné výkony a to i přesto, že se jim moc nelíbil mokrý trávník. Znovu všem přítomným dokázali, jak blízko k sobě má člověk a pes.
Sotva  utichl štěkot psů jako pozdrav divákům, už létal nad hlavami všech přítomných vrtulník z letové skupiny z Bochoře, který pak přistál na středu hřiště a vyvolal velkou vlnu nadšení u všech malých i větších diváků. Po důkladné prohlídce vrtulníku a spoustě dotazů předvedli piloti ukázku záchranné akce. Obdivuhodná je odvaha dvou dobrovolníků z řad diváků, kteří se „nechali zachraňovat“, tedy viseli na laně z helikoptéry.
Za hřmotu motorů vrtulníku a usilovného držení všeho, co by mohlo uletět, nenápadně přijela první skupina našich hostů ze Sigmy Olomouc – starší páni - a jejich sestava budila oprávněný respekt. Jména všech znamenala v nedávné minulosti skutečný pojem olomouckého i českého fotbalu. Jejich kvalitu brzy poznali starší páni domácího SK Haná Záříčí, kteří odešli poraženi „těsně“ 2:11. Dlouholetý kapitán olomouckých fotbalistů Ladislav Kučerňák přivedl na záříčský trávník tuto sestavu : dva bývalé reprezentanty M. Kotůlka  a R. Sedláčka, reprezentanta do 23 let O. Machalu a další známé hráče – J. Víta, Z. Čížka, Jaroslava a Jiřího Fialy, P. Mrázka, L. Kalvodu, J. Balcárka, J. Janošťáka. Vedoucím mužstva byl dlouholetý agent pro střední Evropu a vyhledávač talentů pan Jaromír Hanák. Záříčští borci vyběhli na trávník v sestavě: M. Lejsek, P. Kroupa, D. Dobiáš, M. Chytil, V. Karhánek, J. Křišťan, P. Kunčar, M. Molčík, P. Kučeřík, J. Blažek, P. Havránek, J. Danek, M. Olšaník, P. Krutil, L. Fiala a L. Dundálek. Vedoucím mužstva byl L. Hýbner. Historickými záříčskými střelci se stali M. Olšaník a P. Krutil.
A pak už přišlo vyvrcholení celého dne, když na trávník nastoupilo družstvo SK Sigmy Olomouc proti SK Haná Záříčí. Také současní hráči Sigmy přijeli v silném složení, o čemž jasně svědčí sestava: T. Lovásik, M. Pulkert, J. Heidenreich, P. Dreksa, M. Kaščák, L. Onofrej, L. Bajer, T. Nuc, A. Škerle, V. Schulmeister, T. Janotka, V. Štěpán, J. Hořava, T. Hrdlovič, M. Doležal, M. Bárta. Svou trenérskou premiéru na lavičce  si v Záříčí odbyl Zdeněk Psotka. SK Haná nastoupila ve složení : D. Koláček, J. Rozsypal, M. Michalčík, V. Kuchařík, P. Navrátil, M. Jež, J. Štefek, L. Navrátil, M. Menšík, J. Mužík, P. Tvrdý, J. Chrastina, D. Kuchařík, L. Ščudla, Z. Koláček, J. Komenda. Ať kluci bojovali sebevíc, na víc než „příznivý“ výsledek 1:11 to nestačilo. Úspěšným a šťastným střelcem jediného domácího úspěchu byl Lukáš Navrátil.
V průběhu odpoledne probíhala autogramiáda hráčů Sigmy, bojovalo se o cenné trofeje olomouckých hráčů a zbyl čas i na popovídání. Mezi hosty nechyběl ani hlavní muž olomouckého fotbalu a člověk, který „hýbe“ českým fotbalem – pan Kubíček.
Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem hráčům a funkcionářům Sigmy včetně nového trenéra, kteří do Záříčí v rámci propagace fotbalu přijeli a popřát jim všem ještě spoustu fotbalových i osobních úspěchů.
Na spokojené diváky, kterých se sešlo opravdu nevídané množství, pak ještě čekalo vystoupení rockové skupiny Hydrant a diskotéka.
            K příjemné atmosféře plné hezkých zážitků přispělo i krásné počasí, které i přes nebezpečná zamračení vydrželo po celý den, a v neposlední řadě i speciality „šéfa kuchyně“ pana V. Fialy a jeho pomocníků včetně kvalitního občerstvení bez dlouhých front.

Velký dík patří všem, kteří se na pořádání akce podíleli i všem sponzorům, bez nichž by podobná akce těžko mohla proběhnout.

 

 

  • dětský den + Sigma Olomouc - 1. část
  • dětský den + Sigma Olomouc - 2. část
  •